Hakkımızda

Memleketim FM, Yurtdışında yaşayan Türkiye vatandaşlarının yeni radyosu! Gurbetçilerimiz memleket hasretini 1937'den beri Türkiye'nin Sesi Radyosu ile gideriyordu. Dünyanın her yerinde yaşayan Türkiye vatandaşlarına ve soydaşlarına seslenen “Memleketim FM", sadece memleket hasretini gidermeyecek, dinleyicilerinin Türkçe ile bağlarını da güçlendirecek. 

TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığına bağlı radyomuz, Memleketim FM, www.memleketimfm.com ve Dışişleri Bakanlığı iletişim portalı www.memleketim.gov.tr adresinden tüm dünyadaki vatandaş ve soydaşlarımıza yayın yapıyor. 

Dışişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan memleketim portalı 7 Mayıs’ta açıldı. www.memleketim.gov.tr adresinden ulaşılabilen portal, yurtdışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımız arasında güçlü bir iletişim ağı olmayı hedefliyor. Dışişleri Bakanlığı ile TRT arasında gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde memleketim portalının radyo yayınlarını TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı gerçekleştiriyor. 

“Memleketim FM” radyo istasyonunun protokolünü TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Dışişleri Bakan yardımcısı Naci Koru imzaladı.
TRT Genel Müdürü Şenol Göka, “Radyo yayınlarının etkisi çok. Özellikle oradaki gençlerin Türkçeyi daha iyi şekilde kullanabilmeleri ve daha düzgün öğrenebilmeleri için Memleketim FM’in önemli bir katkı sağlayacağını çok heyecanlanarak belirtmek istiyorum” dedi.